Squadra Azurra na začiatku novej cesty.

Norcia 26.XI.2012 -" Sme pripravení začať novú cestu. " Stefano Cerioni, ústredný tréner národného Fleuretového tímu Talianska, privítal na prvom sústredení novej sezóny seniorov a senioriek dvadsaťpäť športovcov národného reprezentačného družstva. Sústredenie prebiehalo od Pondelka - 26.novembra 2012 do Soboty - 1. decembra 2012 v hoteli Salicone Norcia (Pg). Z kompletného tímu chýbali Andrea Cassara, a Ilaria Salvatori.

  • "Sme takmer kompletný" - hovorí Cerioni
    "Skupinu, s ktorou sme pracovali v minulej sezóne, sme doplnili aj niektorími športovcami pod 20 rokov, ktorí môžu načerpať užitočné skúsenosti do budúcnosti."
  • Nechýbajú ani hviezdy OH 2012
    Medzi ústredným trénerom povolanými pretekármi a pretekárkami sú tiež protagonisti Olympijských hier 2012 v Londýne - Elisa Di Francisca, Arianna Errigo a Valentina Vezzali, rovnako ako Andrea Baldini, Valerio Aspromonte a Giorgio Avola.
  • "Cieľom sústredenia je pripraviť pretekárov na prácu v novej sezóne Svetového pohára," - vysvetľuje Ústredný tréner - "ale tiež sa podeliť o ceste, ktorá nás povedie k Olympijským hrám v Riu 2016"
    Sústredenia sa zúčastňuje aj Valentina Vezzali, ktorá vstupuje do štvrtého mesiaca tehotenstva. Cerioni hovorí - "Valentína trénuje, avšak oveľa ľahšie, má tiež možnosť pracovať so svojím trénerom, pánom Giuliom Tomassinim. Môže školovať koľko len bude chcieť!".

Po športovcov, rovnako ako hlavný tréner, Stefano Cerioni, budú tiež k dispozícii majstri Giulio Tomassini, Giovanni Bortolaso, Fabio Galli, Paolo Paoletti a Eugenio Migliore. Atletickú prípravu povedú kondiční tréneri Maurizio Zomparelli a Annalisa Coltorti, fyzioterapeuti sú Massimo Donati a Alessandro Moccia. O zbrane pretekárov sa bude starať zbrojmajer Gilberto Zarra.

Článok prevzatý zo stránky Talianského šermiarskeho zväzu "www.federscherma.it"