September 2017 - "Po kvalitnej letnej príprave začala nová sezóna ."

Od vekovej kategórie starších žiakov, väčšina našich pretekárov a pretekárok absolvovala kvalitnú letnú prípravu, ktorá začala 14 dňovým sústredením v Poľskom meste Polanica Zdroj, kde sme sa pripravovali spolu z Českými, Poľskými, Americkými, Ruskými, Singapúrskymi, Tureckými, Švédskymi, Nemeckými, Ukrajinskými, Maďarskými a Anglkickými šermiarmi a šermiarkami. Súťažnú sezónu sme zahájili turnajmi Slovenského pohára.

ServiceImg
  • 10. september - Prvá súťaž sezóny sa vydarila na výbornú vďaka dvojici Bendegúz György a Ákos Pirk.
    Prvou súťažou bol Slovenský pohár v šerme fleuretom starších žiakov, ktorý organizoval náš klub. V nie veľmi početnom ale kvalitatívne dobre obsadenom turnaji, ktorého sa zúčastnilo 10 pretekárov z troch krajín (HUN, CZE a SVK) dokazoval Bendegúz počas celého dňa, že v súčasnosti patrí medzi lídrov tejto vekovej kategórie na Slovensku, v Čechách ale aj v Maďarsku, výborne mu asistoval aj Ákos Pirk, ktorý sa v semifinále stretol práve s Bendegúzom., ktorý ho porazil 11:7. Napokon Bendegúz prešiel súťažou ako nôž maslom, (zabrať mu dal len jeho oddielový kolega Ákos) a zaslúžene zvíťazil.
    U dievčat do súťaže nastúpilo 11 pretekárok z 3 štátov (HUN, CZE, SVK). Z našich dievčat sa do finálovej TOP osmičky podarilo prebojovať len Lili Márton, ktorá nakoniec skončila na 5. mieste. Nikoleta Kemény sončila tesne pred bránami finále na 9. mieste. Nedarilo sa Abigél Kiss, ktorá skončila posledná.
ServiceImg
  • V sobotu 16. septembra sme bojovali až na dvoch frontoch. V Šamoríne bojovali o prvé body do Slovenského pohára mini žiaci a žiačky, kým naše kadetky ladili formu pred Európskymi pohármi na nemeckom rebríčkovom turnaji v Jene.
    V mini žiakoch bol hrdinom turnaja Jakubko Rozmuš, ktorý šermoval z obrovským nasadením a entuziazmom a nakoniec to dotiahol až na výborné tretie miesto, Keď nestačil na neskoršieho víťaza Maďara Kosztolányiho z klubu Szigetszentmiklós. Zápas skončil v 10:5 v prospech výborného Maďara. Do elitnej osmičky to dotiahol aj Denis Tresztyánszky, ktorý v zápase o postup do štvrťfinále porazil svojho odielového kolegu Benceho Ambruša (9. miesto), pre ktorého bol turnaj prvou šermiarskou súťažou. Na 10. mieste skončil Krisztián Tóth a na 11. mieste Máté Ciorás.Na turnaji štartovalo 11 pretekárov.
    V mladších žiačkách sa zišlo len 5 pretekárok z čiech , Maďarska a Slovenska. Nakoniec sa do finále neprebojovala ani jedna predstaviteľka našich južných susedov. Vo finále si to rozdali naša Anna Valacsayová, ktorá kráča v stopajách svojho otca a Češka Kateřina Illeková z výborného klubu Sokol Bystřice pod Pernštejnem. Nakoniec lepšie zašermovala Ileková, ktorá si zo Šamorína zaslúžene brala víťazný pohár. Pochváliť musíme však aj Annu ktorá šermuje oku ľahodiaciim spôsobom. Na trťom mieste sa umiestnila najmladšia pretekárka súťaže Nina Forgáchová, ktorá o postup do semifinále odplatila prehru z druhého kola oddielovej kolegini Diane Kiss.
    Kadetky už v piatok odcestovali do Jeny aby sa zúčastnili turnaja nemeckého pohára kadetiek, ktorá je pre Nemky nominačným turnajom na Majstrovstvá sveta kadetiek 2018. Turnaj bol veľmi silne obsadený. Štartovalo 139 pretekárok. a naše dievčatá sa nestratili. Úvodné kolo najlepšie zašermovala Barbara BODOVÁ, ktorá neprehrala ani v jednej zo 6 zápasov. Kolo sa vydarilo aj Eszter György, ktorá po úvodnom kole si pripísala 4 víťazstvá a dve prehry, tri víťazstvá a tri prehry mala Boglárka Buday a Jázmin Udvardi, Rebeka Cséfalvayová a Vivien Bartalová postupovali z dvoma víťazstvami.
    128 členná eliminácia sa stala osudnou pre Rebeku, Viviena Jázmin, ktoré sa nedokázali vyrovnať so súperkami. Boglárka Buday, Eszter György a Barbara Bodová postupovali do elitnej 64 člennej eliminácie bez problémov pomerne hladko. Postup medzi 32 najlepších nezvládla Boglárka Buday, ktorá prehrala s treťou nasadenou 15:12. Eszter a Barbara postupovali ďalej bez problémov. Postup do TOP 16-ky nám však už nebol súdený. Barbara až nečakane hladko prehrala z Nemkou Sofiou Brunets z Tauberbishofsheimu 15:2. Eszter začala veľmi dobre nad svojou Nemeckou súperkou Annou Kothieringer viedla až do stavu 13:11 celý čas o jeden až 2 zásahy. Tu sa však víťazný drajv Eszter zastavil a nakoniec nemka dorovnala stav na 14:14. Žiaľ za tochto stavu Eszterobdržala červenú kartu za rameno neozbrojenej ruky a prehrala. Jej súperkavzápätí hladko zvíťazila nad nasledujúcou súperkou a postúpila až do štvrťfinále. Umiestnenia našich dievčat: 19.miesto Barbara Bodová, 26. miesto Eszter György, 55. miesto Boglárka Buday, 66. miesto Jázmin Udvardi, 86. miesto Rebeka Cséfalvayová, 87. miesto Vivien Bartalová.
ServiceImg
  • V nedeľu 17. septembra boli na rade súťaže Slovenského pohára mladších žiakov a žiačok, ktoré tisporiadal tiež náš klub. Tu sa zrodilo najväčšie prekvapenie, keď v zápase o postup do semifinále zdolal Dániel Botló nášho minuloročného lídra tejto vekovej kategórie Braňka Lančariča.
    Hrdinom súťaže bol jednoznačne Dani, ktorý celú súťaž odšermoval veľmi koncentrovane a odvážne. Vo veľmi dobre takticky odšermovanom zápase o postup dosemifinále zvíťazil na Braňkom, ktorý si robil zálusk na celkové víťazstvo. V západe o postup do finále ho nevedel zastaviť ani Natán Bányik, ktorého nakoniec Dániel porazil 12:11 a rovnakým skóre nakoniec prehral vo finále s ďaľším maďarom Márkom Bónisom z Ostrihomu. Dani si však zaslúži obrovskú pochvalu, patrí medzi vekovo najmladšiu generáciu, ktoá ešte len začína roztvárať svoje šermiarske krídla a zisk striebornej medajle je pre tohto mladého šermiara veľkým zadosťučinením a motiváciou do ďalšej tvrdej práce. Braňko Lančarič nakoniec skončil napiatom mieste. Máté Bodó na deviatom mieste, Andrej Koprda na mieste desiatom. Miklós Pénzes bol jedenásty a Šimon Gyén dvanásty. Naturnaji štartovalo 13 pretekárov z troch krajín (CZE, HUN, SVK).
    V kategórii mladších žiačok štartovalo 10 pretekárok z 2 krajín. Miesta na "bedni" sa stali korisťou maďarských dievčat. Zvíťazila Léna Sára Tóth z Halaásztelki BIKE, pred svojou oddielovou kolegiňou Klaudiou Bartus, bronzové madejle si odniesli Bernadet Bajáki a Sonja Kuznetsova. Z našich pretekárok najlepšie zabojovala Anna Valacsay, ktorá šermuje ešte len v kategórii mini žiačky , ale nestratila sa ani medzi staršími. Skončila na 6. mieste do elitnej osmičky sa prebojovala aj Rebeka Forgách, ktorej nakoniec patrilo ôsme miesto. Deviata skončila jej sestra Nina a 10. miesto patrí Alexandre Péderovej.