V nedeľu patril Klágenfurt Henrikovi Egyenesovi Pörsökovi.

V nedeľu 28. apríla sa mladí šermiari a šermiarky Klubu šermu Šamorín zúčastnili 11. ročníka Medzinárodného turnaja v šerme fleuretom „ALPEN-ADRIA POKAL“ v Klágenfurte. Tohto významného turnaja sa zúčastnilo 130 pretekárov a pretekárok zo 7 štátov /Rakúska, Chorvátska, Litvy, Maďarska, Talianska, Slovínska a Slovenska/.

ServiceImg
 • V kategórii U-14 Henrik EGYENES PÖRSÖK suverénne najlepší, a aj Gyula FARKAS výborný.
  V najstaršej kategórii do 14 rokov štartovala päťdesiatka skúsených pretekárov “brúsiacich si fleurety“  na pekný pohár určený pre víťaza turnaja. Tak ako v tejto sezóne už viac krát si nakoniec túto trofej vybojoval Henrik EGYENES PÖRSÖK, ktorí prešiel turnajom hladko ako nôž maslom. Vo štvrťfinále porazil silného Maďara z Klubu Honvéd Budapest - Maxima ESZESA KOVÁCSA 15:9, v semifinále Slovínca Dominika DAVIDOVICA 15:6 a vo finále porazil rakúskeho pretekára Martina KAINA veľmi hladko rozdielom triedy 15:5. Na pódium sa podarilo vystúpiť aj ďalšiemu nášmu pretekárovi Gyulovi FARKASOVI, ktorí ziskom tretieho miesta dosiahol svoj najlepší tohtoroční výsledok.
 • Veľká taktická chyba Paťky TAKÁCSOVEJ.
  V kategórii dievčat do 14 rokov sa do finálovej osmičky podarilo prebojovať o rok mladšej Patrícii TAKÁCSOVEJ, ktorá ešte aj v zápase o postup do semifinále viedla nad rakúskou súperkou po prvej tretine 7:1, nakoniec však po takticky veľmi zle odšermovanej druhej tretine skúsenejšia rakušanka vyrovnala a v predĺžení rozdielom jediného zásahu zvíťazila 12:11. Aj siedme miesto Patrícii je však veľmi pekným umiestnením.
 • Márton aj v Klagenfurte vo finálovej osmičke.
  V kategórii mladších žiakov U-12 sa podobne ako Patrícia do štvrťfinále prebojoval Márton LELKES, ktorí nakoniec dosiahol veľmi pekné 5. miesto. Márton je v tejto sezóne naším najlepším pretekárom uvedenej vekovej kategórie. Do finálovej osmičky sa na Medzinárodných turnajoch u nás, v Maďarsku, Čechách a Rakúsku prebojováva pravideľne.
ServiceImg
 • Jázmin šiesta, prekvapením je 5. miesto mladučkej talentovanej Barbary BODA.
  U dievčat do 12 rokov veľmi pekne zašermovali Jázmin UDVARDI, ktorá sa pekným šermom postupne prebojovala až do osemčlenného finále, kde však podľahla Veronike KRÁLIKOVEJ tesne 5:9. Veľkým prekvapením bol oku lahodiaci šerm našej mladej pretekárky Barbary BODA, ktorá síce patrí do vekovej kategórie U-10, a turnaja sa zúčastnila len s cieľom získavania skúseností, nakoniec sa však po výbornom technickom i taktickom výkone tiež prebojovala medzi najlepších osem pretekárok. V zápase o postup do semifinále veľmi dlho viedla 4:3, tridsať sekúnd pred koncom však stratila koncentráciu, čo o dva roky staršia súperka hneď využila a nakoniec Barbaru porazila 7:4. Jej 5. miesto je však super výborným umiestnením pre túto začínajúcu šermiarku.

Zážitkom pre šermiarov bolo aj to, že ceny finalistom odovzdával bývalý vynikajúci šermiar finalista mnohých Majstrovstiev sveta rakúšan Joachim „Buny“ Wendt. Naši pretekári si hneď nechali aj podpísať jeho fotografiu v Knihe o významných osobnostiach v šerme, ktorá bola súčasťou cieny pre finalistov.

K pekným výsledkom gratulujeme!