Márton Lelkes zastúpil našich starších pretekárov so cťou .

Dňa druhého februára organizoval náš klub už tradičné tretie kolo Slovenského pohára v šerme fleuretom mladších žiakov a žiačok (U-13). Turnaj sa konal v sobotu, od piatka, boli polročné prázdniny čo trošku poznamenalo účasť. Veľa rodičov našich a nielen našich pretekárov volilo ako zaslúžený oddych pre svoje deti lyžovačku, kvôli čomu bola účasť na turnaji skromnejšia ako po minulé roky. Nakoniec sa k štartu postavilo 24 pretekárov a pretekárok zo Slovenska, Maďarska a Čiech.

ServiceImg
  • Vo fleurete mladších žiakov našich starších pretekárov so cťou zastúpil Márton LELKES.
    Pri neúčasti Dávida DOBOSA a Gabriela SZINGHOFFERA, ktorí v sú tejto sezóne našimi najstaršími pretekármi vekovej kategórie mladších žiakov /v sobotu tvrdo zarezávali na oravských svahoch :-) / obhajoval Šamorínske farby od nich o rok mladší pretekár Márton LELKES. Oboch našich starších pretekárov zastúpil parádne. Po prvom kole v ktorom porazil všetkých súperov bol do druhého kola nasadený na prvom mieste. V druhom kole síce trošku zaváhal, ale víťazstvo nad pretekárom klubu TUS Honvéd Ákosom CSERHÁTIM mu zaistilo postup do štvrťfinále, kde porazil Roberta KÖNIGA z kluby Sokol Bystřice nad Pernštejnem 12:6, v semifinále Maďarského pretekára Attilu EGYHÁZIHO z klubu Honvéd Budapest 12:5. V zápase o prvé miesto však už bol Maďarský pretekár Máté BERNÁT nad jeho sily, Márton síce tvrdo bojoval, ale nakoniec prehral s o rok starším súperom značným rozdielom 3:12. Jeho výsledok je napriek tomu veľmi pekný. Okrem neho sa turnaja zúčastnili aj naši najmladší pretekári István NAGY a Lukáš MAJOR, ktorých šermiarska kariéra ešte len začína. István aj Lukáš síce bojovali ako levy, ale ich šermiarska pripravenosť ešte na starších skúsenejších pretekárov nestačila a tak nakoniec skončili na predposlednom a poslednom mieste. "Ale nezúfajte" - ako zvykol hovoriť zakladateľ klubu a jeden z najvýznamnejších slovenských trénerov minulosti Oszkár FORGÁCH - "Az utolsókból lesznek az elsők!" - "Z posledných budú prví!" , váš čas ešte príde.
  • ServiceImg
  • V kategórii mladších žiačok hladko víťazí Paťka Takácsová.
    V kategórii mladších žiačok sme mali početnejšie zastúpenie. Paťka TAKÁCSOVÁ, potvrdila dobrú formu, a k víťazstvu z minulého týždňa z Rybárovho memoriálu z Brna pridala aj víťazstvo zo Šamorína. Vo finále sa stretla s pretekárkou STU Bratislava - Veronikou KRÁLIKOVOU, ktorú nakoniec hladko porazila pomerom 12:5 (bolo aj 8:0!). Svojej súperke odplatila prehru z prvého turnaja Slovenského pohára, ktorý sa konal v októbri tiež v Šamoríne, kde štartovala zranená a vo finále tesne s Veronikou prehrala. Na stupne víťazov sa podarilo postaviť aj Kitti NAGYoVEJ, ktorú zdolala práve Veronika KRÁLIKOVÁ. Nakoniec Kitti získala veľmi pekné tretie miesto. Dobre zašermovali aj naše mladšie pretekárky. Jázmin UDVARDY o rok mladšia od Patrície a Kitti skončila na veľmi peknom 5. mieste a Boglárka BUDAY o dve roky mladšia od Paťky na tiež peknom 7. mieste. Tentokrát sa bez finálového umiestnenia museli obísť naše začínajúce šermiarky Barbara BODA a Eszter GYÖRGY.
  • Gratulujeme k cenným víťazstvám, a ďakujeme aj rodičom, ktorí prišli povzbudiť svoje deti a vytvorili veľmi dobrú atmosféru počas zápasov. Osobitná vďaka patrí mamičkám, ktoré zabezpečili chod klubového bufetu a postarali sa o občerstvenie detí, trénerov, rodičov a organizátorov.

Ďakujeme