Poháre pre výťazov žiackeho turnaja Memoriál Roberta Rybáře, ktorý sa konal v Brne korisťou našich pretekárok.

Naše mladšie žiačky (ročník U13) a minižiačky (ročník U11) zahájili Nový rok vo veľkom štýle. Úvodný turnaj roku 2013, ktorý už pravidelne organizuje Klub Sokol Brno I, pre žiakov a žiačky vekových kategórií U13 a U11) priniesol úspech nášho Šamorínskeho šermu. Z turnaja sme priviezli dve prvé, dve tretie a ďaľších šesť štvrťfinálových umiestnení.

ServiceImg
 • Vo fleurete mladších žiačok suverénna Patrícia TAKÁCSOVÁ.
  Prvé kolo absolvovala vynikajúco. V piatich zápasoch obdržala len 4 zásahy, podobne zašermovala aj domáca pretekárka Michaela MACKO. Patrícia bola po rozlosovaní nasadená do hlavnej tabuľky na druhom mieste. Ani eliminačné zápasi jej nerobyli problémi, postupne porazila Kozovú 12:2, Kurešovú 12:5, v semifinále odplatila prehru z konca októbra zo Šamorína Veronike Králikovej pretekárke STU Bratislava, ktorú porazila 8:3 a vo finále si poradila s domácou pretekárkou Michaelou Macko pomerom 8:6. Dobre zašermovali aj naše o rok mladšie pretekárky, ktorým ušlo 8 členné finále len o vlások (Jázmin UDVARDI skončila na 9.mieste a Vivien BARTALOVÁ na 10. miesto.
 • Vo fleurete mladších žiakov bronzovú medajlu pre náš klub vybojoval Márton LELKES
  Dvadsaťšesť pretekárov z jedenástich klubov bojovalo o cennú trofej Pohár R. Rybáře. Z našich pretekárov v úvodnom kole najlepšie zašermoval Gabriel SZINGHOFFER, ktorý bol do hlavnej tabuľky nasadený na prvom mieste. V zápase o postup do štvrťfinále si poradil s pretekárom Sokolu Brno Marekom Polákom pomerom 12:10. V zápase o posup do semifinále sa však stretol s oddielovým kolegom Mártonom LELKESOM, ktorý je už šermiarom druhej generácie v rodine Lelkesových (už jeho otec Tibor LELKES, reprezentant Slovenska šíril dobré meno klubu doma i v zahraničí). Márton nakoniec vo veľmi veľkom boji Gabriela porazil rozdielom tým najtesnejším 8:7. V zápase o finále však už bol súper nad jeho sily. Pavel Simon z Liberca Mártona porazil 7:3. Márton, ktorí ešte aj v budúcej sezóne bude patriť do tejto vekovej kategórie si takto odnáša z Brna bronzovú medajlu a môže aj povedať, že ho porazil víťaz turnaja, keď vo finále Pavel SIMON zdolal Roberta Kőniga z Bystřice nad Pernštejnem pomerom 9:6.
 • ServiceImg
 • V mini žiačkach triumfovala naša pretekárka Barbara BODA.
  Vynikajúci štart svojej šermiarskej kariéri si môže zaknihovať mladučká Barbara BODA, členka nášho klubu, keď hneď na svojom druhom turnaji v živote, dokázala poraziť svoje skúsenejšie a o rok staršie súperky. Barbara začala celkom dobre, keď v úvodnom kole zo šiestich zápasov dokázala vyhrať tri. Do hlavnej tabuľky bola nasadená na 6. mieste. V ceste za celkovým víťazstvom postupne porazila svoju oddielovú kolegiňu Eszter GYÖRGY (obsadila 5. miesto) 10:3, Natáliu Haláskovú z klubu USK Praha a vo finále vrátila prehru z prvého kola Isabele SEDLÁKOVEJ z Bystřice nad Pernštejnem, keď ju vo veľmi veľkom boji a vyrovnanom zápase nakoniec porazila 10:9. Do osemčlenného finále sa prebojovala aj ďalšia naša pretekárka Boglárka BUDAI, ktorá nakoniec skončila na 8. mieste. Tesne pred bránami finále skončili Rebeka CSÉFALVAY (10.miesto) a Katarína FAKAS (13.miesto)
 • V mini žiakoch sa na stupeň výťazov postavil aj náš Zoltán SÁRMÁNY.
  Nášmu najskúsenejšiemu pretekárovi Zoltánovi SARMÁNYOVI sa tiež podarilo vystúpiť na stupeň pre víťazov. Po neočakávanej prehre v úvodnom kole s pretekárom Bystřice nad Perštejnem Totušekom bol na hlavnú tabuľku nasadený na 4. mieste. Postup do semifinále bol bezproblémový, hladko porazil oddielového kolegu Mátyása SZINGHOFFERA pomerom 12:3. V zápase o finál však podľahol najlepšie nasadenému Davidovi Kvapilovi zo Štemberka 8:12. V tejto kategórii sme verili, že náš pretekár prinesie aj tretí pohár určení víťazovi turnaja nakoniec vybojoval bronzovú medajlu. Do 8 členného finále sa ešte prebojovali Mátyás SZINGHOFFER (6.miesto), Róbert SZINGHOFFER (7.miesto) a veľmi mladúčký Árpád FAZEKAS (ročník U9 - 8. miesto)

Gratulujeme finalistom k vynikajúcim úspechom!