Spoločné sústredenie našich pretekárov a pretekárok s kadetskou a juniorskou reprezentáciou Maďarska

Medzi sviatkami v dňoch 27. až 29. decembra sa pretekári a pretekárky nášho klubu v zložení: Kitti BITTEROVÁ, Anikó HERBERGER, Rita PIRK, Karolína CSÉFALVAY, David VÉGH, David POKORNÝ, Domnik SOÓKY, Henrik EGYENES PÖRSÖK a tréner Jozef Nagy na pozvanie trénerov Maďarskej reprezentácie zúčastnili sústredenia Maďarských reprezentačných družstiev v mládežníckych kategóriách.

ServiceImg
  • Vo fleurete kadetov a juniorov poriadna makačka.
    Maďarskí reprezentační tréneri páni: István SZLOVENSZKY a Zsolt ÉRSEK sa postarali o to, aby sa chlapci ani minútku nenudili. Tvrdý tréning, ktorý zahrňoval kondičné, koordinačné a aj špeciálne šermiarske cvičenia i súťažné zápasi bol naplánovaný a realizovaný na veľmi vysokej úrovni. Potešilo aj tretie miesto Davida VÉGHA na súťaži, ktorou sa sústredenie končilo.
  • Ani dievčatá sa nedali zahanbiť.
    Viac ako dvadsaťpäť dievčat sa pripravovalo pod vedením reprezentačných trénerov: Tibora KISSA a Zoltána BERNÁTA. Tréningy boli veľmi zaujímavé, pracovalo sa vysokou intenzitou. Z našich pretekárok si pochvalu zaslúžia tentokrát mladšie pretekárky - Karolína CSÉFALVAY a Rita PIRK, ktorých prístup k tréningom bol veľmi zodpovedný.
  • Skoro ideálne podmienky na tréning
    V športovom komplexe LÁNG, kde sa sústredenie konalo boli podmienky na tréning skoro ideálne. Ubytovanie i stravovanie bolo zaistené priamo v športovom komplexe. K dispozícii bolo viac ako 20 planší v dvoch sálach, o rehabilitáciu sa staral masér maď. šermiarskej federácie, taktická príprva prebiehala v priamo na tento účel vytvorenej učebni, kde sa rozoberali jednotlivé zápasi poslednej olympiády. Dievčatá v rámci kondičného tréningu a regenerácie absolvovali aj jednu tréningovú jednotku v neďalekej plavárni, skrátka super.

Touto cesto sa chceme poďakovať príslušným trénerom a funkcionárom Maďarského šermiarskeho zväzu, že nám umožnili spoločnú prípravu na nadchádzajúce sa vrcholy tejto sezóny a to Majstrovstvá Európy juniorov a kadetov, ktoré sa budú konať v marci v Budapesti a Majstrovstvá sveta kadetov a juniorov, ktoré sa budú konať v apríli v Poreči.

Ďakujeme!