David VÉGH sa postaral o dôstojné zakončenie roku 2012

Na poslednom podujatí série svetového pohára vo fleurete juniorov v tomto roku, ktoré organizovalo KKS Leszno dňa 16. decembra 2012 sa o výborný výsledok pretekára nášho klubu postaral David VÉGH. David ktorý v tomto roku trénuje pod vedením mladého trénera Tamáša HORONYA na tomto podujatí zúročil skúsenosti nadobudnuté na Svetových pohároch tejto sezóny v Luxemburgu, Bratislave a Londýne, ako aj skúsenosti z týždenného sústredenia v Tauberbischofsheme, ktorého sa zúčatnil v novembri. David Végh začal veľmi presvedčivo, keď v úvodnom vyraďovacom kole neprehral ani jediný zápas. Po celý čas predvádzal pekný takticky vyspelý šerm. Po prvom kole bol do 64 člennej eliminácie nasadený na výbornom 5 mieste, tesne pred vedúcim pretekárom Svetového pohára Alexandrom Choupenitchom z Českej republiky.

ServiceImg
  • Povinné víťazstvo sa nerodilo lahko.
    V zápase o postup medzi najlepších 32 pretekárov sa stretol zo súperom z úvodnej skupiny, Holanďanom Florensom PFANOM, ktorého koučoval Nemecký reprezentačný tréner rtur Wojticka. V zápase David posupne vybudoval malý náskok, ktorý udržal až do konca. Víťazstvo 15:12 zaručovalo postup do ďalšieho kola.
  • Patryk Choiňski z Poľska bol už z iného cesta.
    Ďalším súperom v zápase o postup medzi najleších 16 mu bol Patryk Choiňski z Poska. Patryk je už inou kategóroiu súpera. Takticky vyspelý razantný poľský šermiar sa od začiatku pustil nebojácne do Davida.V tento deň mu však bol David VÉGH viac ako vyrovnaným súperom. Nádhernými a veľmi pestrími akciami zakladajúcimi sa na neustálom menení rytmu a timingu sa Davidovi darilo v počas zápasu v prevanej miere diktovať a organizovať zápas. Vďaka tomu nakoniec poliaka porazil pomerom 15:13
  • Dvere do štvrťfinále však zostali privreté.
    V ďalšom zápaseo postup do elitnej osmičky ho čakal veľmi prijatelný súper rovesník, Belgičan Miguel NAVAS. Žaľ zápas sa od zaiatku vyvíjal skôr v prospech súpera. David síce dával veľmi pekné zásahy, ale veľmi často zakončoval svoje vypracované akcie na neplatný povrch. Veľmi vela neplatných zásahov sa vypomstilo. Síce väčšinu Času organizoval zápas a aj akcie robil David, Navasovi sa darilo pomaly vybudovať malý náskok, ktorý potom na začiatku tretej tretiny, keď už David stavil všetko na jednu kartu úročildo konečného víťazstva 15:10.

Nariek prehre dosiahol David VÉGH umiestnením na 10. mieste zatial najlepší výsledok na súťaži svetového pohára juniorov, teda vekovej kategórie do ktorej začal patriť len v tejto sezóne a ešte dve ďaľšie sezóny v nej pobudne. Zisk 8 bodov do hodnotenia SPJ ho posunul na 70. miesto Svetovho pohára juniorov v šerme fleuretom / postúpil vyšie o 38 miest/.

Na Svetovom pohári v Leszne sa predstavili aj naše mladé pretekárky, žiaľ s menším úspechom. Prvoročná juniorka Anikó Herbergerová a aj kadetka Kitti Bitterová síce s dvoma víťazstvami a štyrmi prehrami postúpili na bodovanú 64 člennú tabuľku, žiaľ na nej prehrali hneď svoj úvodný zápas o postup medzi najlepších 32 pretekárok, takže do hodnotenia SPJ si pripísali zhodne 2 body. Kitti Biterová má v súčasnosti 17 bodov a stojí na 62. mieste Svetového pohára v šerme fleuretom junioriek (do 20 rokov) pričom má len 15 rokov. A sedemnásť ročná Anikó Herbergerová stojí na 116. mieste so 6 bodmi.

K peknému výsledku Davida gratulujeme!