Na dva zásahy od Pohára pre víťaza na Medzinárodnom turnaji starších žiakov v Sankt Johanne /AUT/

17. novembra 2012 sa naši mladí pretekári a pretekárky zúčastnili Medzinárodného turnaja v šerme fleuretom mladších a starších žiakov a žiačok v rakúskom Sankt Johanne. V kategórii starších žiakov (U-14) sa turnaja zúčastnilo 59 pretekárov zo šiestich krajín (Rakúska, Čiech, Slovínska, Slovenska a nechýbali ani pretekári šermiarskych veľmocí Maďarska a Nemecka). Z nášho Klubu sme vyslali početnú skupinu na čele zo v súčasnosi naším najlepším st. žiakom Henrikom EGYENESOM PÖRSÖKOM. Nechýbyli však ani Ladislav BARÁTH, Gyula FARKAS, Tomáš MAJOR, Dávid DOBOS, a Gabriel SZINGHOFFER. Henrik po celý čas potvrdzoval úlohu jedného z favoritov. Prvé kolo absolvoval bez prehry a do neúplnej 64 člennej eliminácie bol nasadený na dobrom treťom mieste. V zápase o postup medzi najlepších 32 mal volný los, v zápase o postup do 16 členej eliminácie si hladko pradil s Rakúšanom Hauletnerom rozdielom triedy 15:3, v zápase o štvrťfinále vyradil oddielového kolegu Gyulu FARKASA pomerom 15:5.

ServiceImg
  • Ani v zápase o semifinále nedal súperovi šancu.
    Hladko pomerom 15:6 porazil Slovínskeho pretekára Davida DOMENA.
  • V semifinálovom zápase sa Rakušan Martin AIN nestačil ani čudovať.
    Henrik po sústredenom výkone už v druhej tretine ukončil zápas obrovským rozdielom 15:2.
  • Vo finále ho čakal odveký rival Tamás Mendrey z klubu Csepel Budapest.
    Henrik súpera veľmi dobre pozná, počas posledných sezón sa často stretávajú v zápasoch o celkové víťazstvo na turnaji. Ich posledný súboj koncom septembra na turnaji v Šamoríne skončil najtesnejším víťazstvom Henrika 15:14. Aj v Sankt Johanne to bol nervy drásajúci súboj. Nakoniec šťastie prialo viac Tamásovi Mendreymu, ktorý vyhral po vypršaní časového limitu pomerom 13:11. Dobre skončili aj ostatní pretekári. Ladislav BARÁTH si vybojoval 12. miesto, Gyula FARKAS 15. miesto, Tomáš MAJOR 27. miesto, a Gabriel SZINGHOFFER 42 miesto.

Dobre zašermovala aj naša jediná staršia žiačka Karolína CSÉFALVAYOVÁ, ktorá spomedzi 18 pretekárok z 5 krajín (AUT, CZE, GER, HUN, SVK) sa prebojovala až do štvrťfinále aobsadila pekné 6. miesto.
Mladší žiaci sa tiež činili. Najviac sa darilo Zoltánovi SARMÁNYOVI (tréner: Tibor DOMSITZ), ktorý to dotiahol až na stupne víťazov. S pomedzi 35 pretekárov zo 4 krajín (AUT, CZE, GER, SVK) vybojoval pekné tretie miesto keď v semifinále podľahol Nemcovi Stadlbauerovi pomerom 4:10.
U mladších žiačok sa do štvrťfinále prebojovala Vivien Bartalová, ktorá nakoniec obsadila 8. miesto spomedzi 13 pretekárok zo štyroch krajín (AUT, CZE, HUN, SVK).

K pekným výsledkom gratulujeme!