Rita PIRK sa stáva víťazkou druhého kontrolného turnaja Slovenského pohára v šerme fleuretom starších žiačok.

Druhý Kontrolný turnaj v kategórii fleuret staršie žiačky zorganizoval Klub STU Bratislava. Žiaľ turnaja sa zúčastnilo len 9 dievčat z 2 štátov (SVK a CZE), troch klubov (KŠ Šamorín, STU Bratislava a Sokol Bystřice nad Pernštejnem). Jasnou favoritkou turnaja bola Rita PIRK (tréner: Jozef Nagy)z nášho klubu, ktorá absolvovala celú súťaž bez jedinej prehry.

ServiceImg
  • V semifinále porazyla Andreu Víchovú z Českého klubu: Sokol Bystřice nad Pernštejnem Tento zápas mal jednoznačný priebeh. Rita od začiatku prevyšovala svoju súperku a nakoniec zvíťazila pomerom 15:6.
  • V druhom semifinálovom zápase sa stretli Viktória Králiková z Klubu STU Bratislava a Karolina Cséfalvayová (tréner: Kristián Forgách) z nášho klubu. Zápas nakoniec tesne vyhrala Viktória Králiková, ktorej sa podarilo počas zápasu získať malú prevahu. Zápas skončil vypršaním hracieho času za stavu 13:10 pre Viktóriu.
  • Vo finále po vlažnom začiatku jasný záver. Finálový zápas rozhodoval predstaviteľ STU Bratislava pán Július Králik. Po vlažnejšom začitku, keď sa prvé zásahy rodili pomerne ťažko, však Rita postupne vybojovala uspokojujúci náskok, ktorý potom udržala až do konca zápasu. Rita šermovala pekne a aj takticky veľmi dobre. Nebola núdza o útoky s dvojnásobnou fintou, podobne sa darili aj odbody a dokonca predviedla aj niekoľko pekných akcií v podružnom zámere.

Turnaj sa našim pretekárkam vydaril, keď do 6 členného finále postúpili hneď tri pretekárky (Rita Pirk -1.miesto, Karolína Cséfalvayová - 2.miesto a Gabriela Csáderová - 5.miesto). Činili sa aj naše menej skúsené pretekárky Kitti Nagyová, Vivien Bartalová, Jázmin Udvardi, ktoré predviedli niekoľko veľmi pekných akcií.

K pekným výsledkom gratulujeme!